Z czego wynika łatwy dostęp do usług pozabankowych?

Pożyczki pozabankowe są łatwo dostępnymi produktami finansowymi. Jest to w głównej mierze zasługą niezbyt wysokich wymagań jakie firmy pożyczkowe stawiają swoim potencjalnym klientom. W porównaniu z kryteriami bankowymi, wymagania te ograniczają się do najbardziej niezbędnych spraw. Trzeba być oczywiście osobą pełnoletnią i okazać dowód osobisty (czasem dodatkowo drugi dokument tożsamości, na przykład prawo jazdy, paszport bądź legitymację ubezpieczeniową).

To wystarczy, kiedy chce się pożyczyć niewielką kwotę – maksymalnie do tysiąca złotych. Jeśli jednak wnioski opiewają na dużo wyższe sumy, wówczas firma pożyczkowa chce, aby potencjalny klient udowodnił, że jest wypłacalny. W znakomitej większości przypadków w zupełności wystarczy kilka ostatnich opłaconych w terminie rachunków wystawionych na nazwisko wnioskodawcy bądź też jego współmałżonka. Jeśli firma pożyczkowa godzi się na pożyczenie kilkuset tysięcy złotych, wówczas dodatkowo dochodzą inne zabezpieczenia w postaci poręczycieli czy weksli. Spełnienie takich wymogów dla większości klientów firm pożyczkowych nie stanowi najmniejszego nawet problemu.

Ponadto, mówiąc o łatwym dostępie do pożyczek pozabankowych, koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że firmy pożyczkowe umożliwiają skorzystanie z ich usług nie tylko w tradycyjnej postaci, ale także oferuję pożyczki pozabankowe bez bik za pośrednictwem Internetu czy poprzez wysłanie smsa. Dla wielu osób jest to niezwykle wygodne rozwiązanie – zwłaszcza, gdy brakuje czasu na to, by załatwić sprawę osobiście w siedzibie firmy.