Pożyczki pozabankowe

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak wielką pułapką są wszelkie pożyczki realizowane przez alternatywne firmy. Brak możliwości otrzymania kredytu z banku popycha ich do skorzystania z ofert, które w normalnych warunkach nie były by nawet brane pod uwagę. Tak bardzo modne w ostatnich czasach pożyczki pozabankowe mogą okazać się dla niejednego gwoździem do trumny.

Utrzymująca się recesja gospodarcza doprowadziła do problemów finansowych wielu ludzi. Przyzwyczajenie do dobrobytu i związane z tym życie ponad stan powodowało, że ludzie zadłużali się we wszystkich możliwych sposobach. Najczęściej masowo wciskane przez banki karty kredytowe były wykorzystywane na każdym kroku. Póki gospodarka dobrze się kręciła i razem z nią przedsiębiorstwa, póty było wszystko dobrze. Jednak najmniejsze zacięcie w tej maszynie spowodowało, że powstały problemy z realizacją bieżących zobowiązań kredytowych.

To natomiast pociągnęło za sobą prawdziwą lawinę konsekwencji. Jedną z nich jest tzw. negatywny wpis w BIKu, czyli Biurze Informacji Kredytowej, zamykający drzwi w banku. Dla ludzi z takim wpisem pozostały właśnie wymienione na początku pożyczki pozabankowe bez biura informacji kredytowej. To bardzo droga i niebezpieczna forma zaciągania długu. Jeśli przeznaczeniem tak uzyskanych pieniędzy będą wydatki na zupełnie zbędne przedmioty, można się spodziewać, że osoba je robiąca niedługo źle skończy z komornikami ‚na głowie’.