Pożyczki pozabankowe i ich aspekty

Pożyczki pozabankowe pojawiły się na naszym rynku parę ładnych lat temu. Początkowo ludzie traktowali je z dość dużym dystansem – wówczas było to coś nowego, a wiadomo, że do wszelakich nowości odnosimy się zwykle z rezerwą (tyczy się to wszystkich sfer naszego życia). Jednakże obecnie sytuacja zmieniła się o 180 osiemdziesiąt stopni. Firmy pożyczkowe oferujące pożyczki gotówkowe nie mogą narzekać na brak klientów, którzy traktują ich ofertę jako doskonałą alternatywę dla kredytów bankowych.

Pożyczki pozabankowe umożliwiają zarówno zaspokajanie doraźnych potrzeb finansowych, jak też i realizowanie bardziej długoterminowych planów. Ich kwotowa rozpiętość jest bardzo duża, w związku z czym możemy ubiegać się tak o kilkaset złotych, jak i o kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy. Pożyczki pozabankowe są łatwo dostępne, nie musimy spełniać wygórowanych wymagań jakie dla porównania w bankach są normą. Nie jesteśmy weryfikowani w Biurze Informacji Kredytowej, a poza tym firmy pożyczkowe akceptują różne źródła dochodów. W przypadku zobowiązań opiewających na wysokie kwoty wachlarz akceptowanych przez firmy pożyczkowe jest bardzo szeroki.

O ile banki najczęściej ograniczają się do hipoteki, o tyle w przypadku firm pożyczkowych sprawa przedstawia się zupełnie inaczej. Kiedy w rachubę wchodzą niskie kwoty do 1000 zł, wówczas do załatwienia pożyczki wystarczy nam przeważnie tylko dowód osobisty plus poprawnie wypełniony wniosek. Rzecz jasna trzeba uprzednio przeanalizować dostępne na rynku oferty w tym zakresie, by nasz wybór był jak najlepszy.