Pieniądze- wyznacznikiem szczęścia?

Patrząc na to co się dzieje w obecnych czasach można stwierdzić, że życie obraca się wokół pieniędzy. W zasadzie to one są obecne w naszym życiu na każdym kroku. Bez nich praktycznie nic nie możemy uczynić. Nie możemy zrobić zakupów, nie możemy zapłacić rachunków czy też nie stać nas na wyjazd na wakacje.

Nie jesteśmy w stanie zrobić sobie żadnych prezentów. Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale jest w tym trochę nieprawdy. Kupując coś czy wyjeżdżając na wycieczkę jesteśmy szczęśliwi. Bez pieniędzy nie moglibyśmy zrobić sobie żadnych przyjemności. Oczywiście zawsze można wziąć jakąś pożyczkę pozabankową (Pozyczkipozabankowe.info) i coś za nią kupić. Jednak chyba nie ma sensu narobić sobie długów, tylko po to, by spełnić jakąś swoją zachciankę. Pożyczka pozabankowa wiąże nas z daną instytucją na dłuższy czas. Gdy pożyczymy pieniądze, kiedyś w końcu będziemy musieli je oddać. Jednak nie należy patrzeć jedynie na pieniądze. Nie one są w życiu najważniejsze. Musimy spojrzeć na wartości niematerialne, takie jak miłość, przyjaźń czy szczęście.

Nawet jeśli nie mamy pieniędzy, prawdziwy przyjaciel czy ukochany nie odejdzie od nas. Mimo wszystko będziemy szczęśliwi mając jakąś miłą osobę przy sobie. Wcale nie musimy mieć góry pieniędzy, by móc cieszyć się życiem. Wystarczy tylko znaleźć sobie odpowiedniego towarzysza życia i to z nim być szczęśliwym przez całe życie. Prawdziwa przyjaźń czy miłość jest dużo ważniejsza od pieniędzy, gdyż jej nie da się kupić za żadną cenę.