Kwiaty przy domu

Wybudowałeś dom, ale do pełni szczęścia brakuje Ci jeszcze czegoś – wspaniale urządzonego ogrodu w którym rosną kwiaty. Ty, jako mężczyzna, głowa rodziny widzisz to tak – trawnik wszędzie niczym dywan, na którym można rozłożyć koc i zdrzemnąć się przez chwilę, miejsce na leżak przy basenie, no i oczywiście na grilla. Co za tym idzie także na jakiś stolik, bo ino przecież trzeba gdzieś zjeść te kiełbaski czy karkówkę. Żona natomiast zamierza i owszem mieć trawnik, ale przecież bez kwiatów  w ogrodzie ani rusz. Drzewa owocowe także obowiązkowo. I iglaki na żywopłot trzeba kupić koniecznie – cyprysy są teraz w modzie. Altanka by się przydała – zawsze można gdzieś usiąść, w spokoju napić się kawy, książkę poczytać. Można by ją obsadzić różami, wtenczas i zapach byłby przyjemny. Co więcej… oczko wodne z rybkami i wokół  kolorowe kwiaty kwitnące latem!

Dzieci natomiast chciałyby mieć w ogrodzie huśtawkę, dużo miejsca do biegania. Podzielają pogląd taty do basenu – koledzy i koleżanki ze szkoły chętnie przychodziliby popływać.

Jak wobec tych wszystkich, jakże różnych oczekiwań co do ogrodu, sprostać im wszystkim? Jeśli działka jest sporych rozmiarów, podobnie jak kieszeń przyszłego posiadacza wymarzonego ogrodu, sprawa nie wydaje się być znów taka trudna. Z pewnością na tej wielkiej, wolnej przestrzeni znajdzie się miejsce na zrealizowanie wszystkich planów, oczekiwań i marzeń. Gorzej jeśli i działka, i stan portfela na to nie pozwalają. Co wtedy?

Warto samodzielnie stworzyć swój ogród. I choć zapewne będzie rozmijał się z wyobrażeniem, wymarzoną wizją, i tak będzie miejscem, w którym każdy domownik chętnie spędzi czas. Dla jednych oazą spokoju, miejscem, relaksu wśród pachnących kwiatów, dla innych rajem pełnym owocowych drzew, z których mogą zrywać owoce, czy też wolną przestrzenią – najlepszą do biegania, bo przecież ruch to zdrowie!