Konsumpcyjny kredyt gotówkowy

W dzisiejszych czasach bardzo wiele rzeczy da się kupić na kredyt. Taka forma finansowego wsparcia pomaga realizować zarówno te większe marzenia (na przykład o posiadaniu własnych czterech kątów), jak i mniejsze  (atrakcyjny wyjazd wakacyjny, samochód, nowe meble do mieszkania etc.). Dlatego też właśnie tak chętnie korzystamy z kredytów konsumpcyjnych – czyli gotówkowych.

Możemy je przeznaczyć na dowolny cel,potraktować nawet tak jak kredyt gotówkowy na zakup samochodu. Odznaczają się one uproszczonymi procedurami i niskimi wymaganiami w zakresie zabezpieczeń. Niewielkie kwoty przyznawane są już nawet w kilka dni od złożenia wniosku. Wadą kredytów gotówkowych są ich wysokie koszta – sądząc jednak po zainteresowaniu tymi produktami, ludzi to nie odstrasza. Kredyty gotówkowe są w bankach dostępne przez cały rok. Jedyne, co się zmienia to tylko w forma, w jakiej są proponowane klientom – kredyt na święta, na wakacje etc. Za tym zróżnicowanym nazewnictwem kryje się w praktyce dokładnie to samo. Same w sobie tego rodzaju produkty nie są złe – powstały przecież po to, by z nich korzystać. Należy to jednak robić z umiarem, mając na uwadze swoje możliwości i zdolność kredytową.

Polacy bardzo często popadają w spiralę zadłużenia właśnie z powodu kredytów gotówkowych – spłacanie kilku rat jednocześnie w znaczący sposób odbija się na ich domowych budżetach. Nierzadko też biorą w ciemno pierwszy lepszy kredyt, nie porównując ofert poszczególnych banków – a to podstawa, jeśli kredyt gotówkowy ma być adekwatny do tego, na co realnie stać wnioskodawcę.