Dobry kalkulator zdolności kredytowej

Własne mieszkanie, nawet małe, takie jak kawalerka to marzeniu wielu młodych Polaków. Kiedy młodzi ludzie wybierają się na studia bardzo często płacą za wynajem mieszkania. Gdyby wówczas ich rodzice pomyśleli o kredycie, być może po pięciu latach mieliby oni mniejszy kredyt do spłacenia, a zobowiązanie przejęliby kiedy znaleźliby dobrze płatną pracę. Zazwyczaj jest jednak tak, że mimo szczerych chęci rodzice nie są w stanie pomóc wszystkich pociechom w uzyskaniu kredytu na mieszkanie.

Młodzi ludzie tym samym sami muszą się martwić o wyrobienie takiej zdolności kredytowej, żeby było ich stać na kupno mieszkania na kredyt. Banki dzisiaj bardzo skrupulatnie sprawdzają każdego przyszłego kredytobiorcę. Samodzielnie także można sprawdzić na jaki kredyt możemy liczyć. Wystarczy tylko wpisać dane w formularzu znajdującym się w Internecie, na jeden ze stron, których są tysiące i gotowe. Oczywiście nie można zawierzać wynikom w stu procentach, bowiem każdy bank z pewnością wyliczy nam zdolność kredytowa na podstawie innych kryteriów, jedne weźmie pod uwagę nasze dodatkowe dochody, inny tylko te udokumentowane.

Zdolność kredytowa zależy od kilku czynników, a oblicza ją specjalny dobry kalkulator do obliczania zdolności kredytowej (http://www.kredyciak.pl/kredyty-hipoteczne/3087-kalkulator-zdolno-ci-kredytowej.html). Najważniejszym jest jednak dochód netto osiągany przez osobę. Najlepiej jeszcze starać się o kredyt nie będąc singlem, jednocześnie nie planując powiększenia rodziny. W wyniku ostatnich rekomendacji niestety wielu Polaków może liczyć na znacznie niższe kredyty aniżeli w latach ubiegłych. Trzeba się z tym faktem pogodzić i starać się nadrobić wyrabiając sobie chociażby pozytywną historię kredytową.